çevrimdışı ihanetler belgeseli


sanal alemin ilişkileri bir garip. günlerce konuşup, kaynaştığınız insanları bir müddet sonra tanımakta zorlanıyorsunuz.sanal arkadaşı online olup, eve işe kapanmaktan doğan boş vakitleri birlikte geçirdiği sürece canım cicim, sevgilisi iki dakka alemden uzak dursa ihaneti o biçim olan insanlar var.

tanıdığım bir çok kişi zaten gerçek dünyada bir eş, dost, sevgili, sahibiyken, olmuşken bir de internetten sevgili yapayım derdine düşmüşler ama o bile hızlarını kesmiyor. Sanal alemde daha çok online olan malı götürüyor. kızı kapacaklar diye uyumayalım mı lan?

aslı varsa sanal aşkları için yanıp tutuşuyor insanlar ama alevleri msn'de çevrimiçi oldukları kadar yanıyor. seni çok seviyorum aşkım ama eskisi kadar online olmuyorsun sözünün özeti "buldum gönlüme göre bir online (ruh sitici)" demek.

evet evet sanal alemde ruhlar, reel alemdeki bedenlerden çok daha hain ve umursamaz. peki mantıklı mı bu durum sizce?  hani nişanlısı askere gidip, onun dönüş yolunu bekleyen kızlar, hani aylarca abaza yaşayıp gıkı çıkmayan denizci eşleri...

yok yok yok. bitmiş bu işler aga...

0 yorum: